1.-2. kl Bestilling
Kunstarter i samspill

BeeBot

ved Nordnorsk Vitensenter
En BeeBot er en artig liten robot for de yngste elevene. Med denne introduserer vi enkel programmering og jobber med viktige ferdigheter som sekvensiell tenking, estimering og problemløsning. Barna lærer å programmere gjennom det morsomme «Bie-spillet».
Gjennom diskusjon, lek og programmering av bieroboten vil elevene
lære hvorfor honningbien er så viktig i naturen
bli kjent med lokal flora og biens dans
lære om egenskaper til geometriske figurer 
først få biene til å danse og deretter selv lære seg og danse biedansen

Det er en pedagog fra Nordnorsk vitensenter som er verkstedholder. 
Les mer på https://nordnorsk.vitensenter.no/sites/default/files/1-BeeBot.pdf

Skriv ut PLAKAT / Čálit olggos PLAKÁHTTA 

ELEVTRANSPORT: eventuell transport på denne turneen dekkes av KOMMUNEN SELV. Kontakt kommunal DKS-koordinator.

Turnéperiode:
Honningsvåg: 26. oktober
Kokelv: 26. oktober
Kjøllefjord/Lebesby og Gamvik: 10.-11. april
Hammerfest, Vadsø, Båtsfjord, Tana og Nesseby: 23.-27. april
Karasjok og Måsøy:  29.-30. mai
Hasvik og Loppa: 23.-23. mai
UTKAST TIL TURNÉPLAN:
torsdag 26.10.17
kl. 08:30 - 10:00
Honningsvåg skole
Honningsvåg skole, 1 kl. gr. 1
torsdag 26.10.17
kl. 08:30 - 10:00
Kokelv oppvekstsenter
Kokelv oppvekstsenter, 1.-5. kl.
torsdag 26.10.17
kl. 10:10 - 11:40
Honningsvåg skole
Honningsvåg skole, 1 kl. gr. 2
tirsdag 10.04.18
kl. 08:30 - 10:00
Kjøllefjord skole
Kjøllefjord skole, 1.-2. kl
tirsdag 10.04.18
kl. 12:00 - 13:30
Lebesby oppvekstsenter
Lebesby oppvekstsenter og Skjånes skole, 1.-2. kl
onsdag 11.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Mehamn skole
Mehamn skole, 1.-2. kl.
mandag 23.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Baksalen skole
Baksalen skole, 2 kl. Gr. 1
mandag 23.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Vadsø barneskole
Vadsø barneskole, 1 kl. Gr. 1
mandag 23.04.18
kl. 11:00 - 12:30
Baksalen skole
Baksalen skole, 2 kl. Gr. 2
mandag 23.04.18
kl. 11:00 - 12:30
Vadsø barneskole
Vadsø barneskole, 1 kl. Gr. 2
tirsdag 24.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Fjordtun skole
Fjordtun skole, 2. kl. Gr. 1
tirsdag 24.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Vadsø barneskole
Vadsø barneskole, 1 kl. Gr. 3
tirsdag 24.04.18
kl. 11:30 - 13:00
Fjordtun skole
Fjordtun og Akkarfjord skole, 2. kl. Gr. 2
tirsdag 24.04.18
kl. 12:00 - 13:30
Vestre Jakobselv skole
Vestre Jakobselv skole, 1.-2. kl.
onsdag 25.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Baksalen skole
Baksalen skole, 2 kl. Gr. 3
onsdag 25.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Nordskogen skole
Nordskogen skole, 1. kl.
onsdag 25.04.18
kl. 11:00 - 12:30
Baksalen skole
Baksalen skole, 2 kl. Gr. 4
onsdag 25.04.18
kl. 11:00 - 12:30
Nordskogen skole
Nordskogen skole, 2. kl.
torsdag 26.04.18
kl. 08:30 - 10:00
Boftsa oppvekstsenter
Boftsa oppvekstsenter, 1.-3. kl.
torsdag 26.04.18
kl. 11:30 - 13:00
Deanu Sámeskuvla
Deanu sámeskuvla 2. kl.
fredag 27.04.18
kl. 08:30 - 10:00
Tanabru skole
Tanabru skole, 2. kl.
fredag 27.04.18
kl. 11:30 - 13:00
Nesseby oppvekstsenter
Nesseby oppvekstsenter, 2. kl.
tirsdag 22.05.18
kl. 09:00 - 10:30
Sørvær skole
Sørvær oppvekstsenter og Breivikbotn skole, 1.-2. kl.
tirsdag 22.05.18
kl. 12:00 - 13:30
Hasvik skole
Hasvik skole, 1.-2. kl.
onsdag 23.05.18
kl. 10:00 - 11:30
Bergsfjord oppvekstsenter
Bergsfjord oppvekstsenter, 2.-5. kl.
tirsdag 29.05.18
kl. 09:00 - 10:30
Havøysund skole
Havøysund skole, 1. kl.
tirsdag 29.05.18
kl. 11:00 - 12:30
Havøysund skole
Havøysund skole, 2. kl.
onsdag 30.05.18
kl. 08:30 - 10:00
Karasjok barneskole
Karasjok barneskole, 1. kl. Gr. 1
onsdag 30.05.18
kl. 10:20 - 11:50
Karasjok barneskole
Karasjok barneskole, 1. kl. Gr. 2