1.-2. kl Bestilling
Kunstarter i samspill

BeeBot

ved Nordnorsk Vitensenter
En BeeBot er en artig liten robot for de yngste elevene. Med denne introduserer vi enkel programmering og jobber med viktige ferdigheter som sekvensiell tenking, estimering og problemløsning. Barna lærer å programmere gjennom det morsomme «Bie-spillet».
Gjennom diskusjon, lek og programmering av bieroboten vil elevene
lære hvorfor honningbien er så viktig i naturen
bli kjent med lokal flora og biens dans
lære om egenskaper til geometriske figurer 
først få biene til å danse og deretter selv lære seg og danse biedansen

Det er en pedagog fra Nordnorsk vitensenter som er verkstedholder. 
Les mer på https://nordnorsk.vitensenter.no/sites/default/files/1-BeeBot.pdf

Skriv ut PLAKAT / Čálit olggos PLAKÁHTTA 

ELEVTRANSPORT: eventuell transport på denne turneen dekkes av KOMMUNEN SELV. Kontakt kommunal DKS-koordinator.

Turnéperiode:
Honningsvåg: 26. oktober
Kokelv: 26. oktober
Kjøllefjord og Gamvik: 10.-11. april
Hammerfest (Thomas Berg) + Vadsø, Båtsfjord, Tana og Nesseby (Marianne Kjeldsberg ): 23.-27. april
Karasjok og Måsøy:  29.-30. mai
Hasvik og Loppa: 23.-23. mai
ENDELIG TURNÉPLAN:
torsdag 26.10.17
kl. 08:30 - 10:00
Honningsvåg skole
Honningsvåg skole, 1 kl. gr. 1
torsdag 26.10.17
kl. 08:30 - 10:00
Kokelv oppvekstsenter
Kokelv oppvekstsenter, 1.-5. kl.
torsdag 26.10.17
kl. 10:10 - 11:40
Honningsvåg skole
Honningsvåg skole, 1 kl. gr. 2
tirsdag 10.04.18
kl. 08:30 - 10:00
Kjøllefjord skole
Kjøllefjord skole, 1.-2. kl
tirsdag 10.04.18
kl. 12:00 - 13:30
Lebesby oppvekstsenter
Lebesby oppvekstsenter og Skjånes skole, 1.-2. kl
onsdag 11.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Mehamn skole
Mehamn skole, 1.-2. kl.
mandag 23.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Vadsø barneskole
Vadsø barneskole, 1 kl. Gr. 1
mandag 23.04.18
kl. 11:00 - 12:30
Vadsø barneskole
Vadsø barneskole, 1 kl. Gr. 2
tirsdag 24.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Fjordtun skole
Fjordtun skole, 2. kl. Gr. 1
tirsdag 24.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Vadsø barneskole
Vadsø barneskole, 1 kl. Gr. 3
tirsdag 24.04.18
kl. 11:30 - 13:00
Fjordtun skole
Fjordtun og Akkarfjord skole, 2. kl. Gr. 2
tirsdag 24.04.18
kl. 12:00 - 13:30
Vestre Jakobselv skole
Vestre Jakobselv skole, 1.-2. kl.
onsdag 25.04.18
kl. 08:30 - 09:30
Baksalen skole
Baksalen skole, 2 kl. Gr. 1
onsdag 25.04.18
kl. 08:30 - 10:00
Tanabru skole
Tanabru skole, 2. kl.
onsdag 25.04.18
kl. 10:00 - 11:00
Baksalen skole
Baksalen skole, 2 kl. Gr. 2
onsdag 25.04.18
kl. 11:30 - 13:00
Nesseby oppvekstsenter
Nesseby oppvekstsenter, 2. kl.
onsdag 25.04.18
kl. 12:00 - 13:00
Baksalen skole
Baksalen skole, 2 kl. Gr. 3
torsdag 26.04.18
kl. 08:30 - 10:00
Boftsa oppvekstsenter
Boftsa oppvekstsenter, 1.-3. kl.
torsdag 26.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Reindalen skole
Reindalen skole, 2. kl. Gr. 1
torsdag 26.04.18
kl. 11:00 - 12:30
Reindalen skole
Reindalen og Forsøl skole, 2. kl. Gr. 2
torsdag 26.04.18
kl. 11:30 - 13:00
Deanu Sámeskuvla
Deanu sámeskuvla 2. kl.
fredag 27.04.18
kl. 09:00 - 10:30
Fuglenes skole
Fuglenes skole, 2 kl. Gr. 1
fredag 27.04.18
kl. 11:00 - 12:30
Fuglenes skole
Fuglenes skole, 2 kl. Gr. 2
tirsdag 22.05.18
kl. 10:00 - 11:30
Bergsfjord oppvekstsenter
Bergsfjord oppvekstsenter, 2.-5. kl.
onsdag 23.05.18
kl. 09:00 - 10:30
Sørvær skole
Sørvær oppvekstsenter og Breivikbotn skole, 1.-2. kl.
onsdag 23.05.18
kl. 11:30 - 12:50
Hasvik skole
Hasvik skole, 1.-2. kl.
tirsdag 29.05.18
kl. 09:00 - 10:30
Havøysund skole
Havøysund skole, 1. kl.
tirsdag 29.05.18
kl. 11:00 - 12:30
Havøysund skole
Havøysund skole, 2. kl.
onsdag 30.05.18
kl. 08:30 - 10:00
Karasjok barneskole
Karasjok barneskole, 1. kl. Gr. 1
onsdag 30.05.18
kl. 10:20 - 11:50
Karasjok barneskole
Karasjok barneskole, 1. kl. Gr. 2