1.-7. kl
Musikk

Så rart!

Hvordan kan edderkoppen ha kilometervis med tråd i en så liten kropp? Hvordan kan flaggermusen sove mens den henger opp-ned? Hvordan er det å leve på havets dyp? Hvordan oppleves verden for ørsmå skapninger som f.eks. en maur?

Livet er fullt av spørsmål, og verden er full av ting å undres over – både for små og store.

I skolekonserten "Så rart!" presenteres elevene for tekster om undring og nysgjerrighet, om store og litt mindre spørsmål i og om livet. Hovedleverandør av tekstene er den kjente norske dikteren Inger Hagerup, som har skrevet mye for barn og mye om det å undres. Betydningen av å stille spørsmål ved tilværelsen har vært sentral hos mennesket siden Sokrates, og i dagens komplekse og uoversiktlige samfunn er det kanskje viktigere enn noen gang å stimulere til kritisk tenkning og det å spørre seg om hvorfor verden er som den er. 

Melodiene er i all hovedsak komponert av Marianne Halmrast, musiker i Scene Finnmark. Hun medvirker også som bassist og vokalist, og på scenen har hun med seg Asbjørn Ruud, kollega i Scene Finnmark, på gitar og vokal, samt Freddy Holm på diverse strengeinstrumenter og vokal.

ELEVTRANSPORT: Bruk vår REKVISISJON/REISEBESTILLING

Turnéperiode: 28. mai - 15. juni 2018
ENDELIG TURNÉPLAN:
mandag 28.05.18
kl. 09:00 - 09:45
Lakselv skole
Lakselv skole 1.-4. kl.
mandag 28.05.18
kl. 10:30 - 11:15
Lakselv skole
Lakselv skole 5.-7. kl.
tirsdag 29.05.18
kl. 09:20 - 10:05
Billefjord sjøsamiske oppvekstsenter
Billefjord sjøsamiske oppvekstsenter, 1.-7. kl.
tirsdag 29.05.18
kl. 12:30 - 13:15
Børselv skole
Børselv og Veidnes skole, 1.-7. kl.
onsdag 30.05.18
kl. 09:00 - 09:45
Austertana skole
Austertana skole, 1.-7. kl.
onsdag 30.05.18
kl. 12:15 - 13:00
Boftsa skole
Boftsa skole, 1.-7. kl.
torsdag 31.05.18
kl. 09:00 - 09:45
Tana Montesorriskole
Tana Montesorriskole, 1.-7. kl.
torsdag 31.05.18
kl. 12:15 - 13:00
Deanu sámeskuvla
Deanu sámeskuvla 1.-7. kl.
fredag 01.06.18
kl. 08:45 - 09:30
Tanabru skole
Tanabru, 1.-7. kl.
fredag 01.06.18
kl. 11:45 - 12:30
Nesseby oppvekstsenter
Nesseby oppvekstsenter, 1.-7. kl.
mandag 04.06.18
kl. 10:00 - 10:45
Honningsvåg skole
Honningsvåg skole 1.-4. kl.
mandag 04.06.18
kl. 11:45 - 12:30
Honningsvåg skole
Honningsvåg skole, 5.-7.og Gjesvær skole, 1.-7. kl.
tirsdag 05.06.18
kl. 09:00 - 09:45
Karasjok skole
Karasjok barneskole, 1.- 4. kl.
tirsdag 05.06.18
kl. 10:15 - 11:00
Karasjok skole
Karasjok barneskole, 5.- 7. kl.
onsdag 06.06.18
kl. 09:00 - 09:45
Kautokeino skole
Kautokeino skole, 1.-7. kl.
onsdag 06.06.18
kl. 12:00 - 12:45
Masi skole
Masi skole, 1.-7. kl.
torsdag 07.06.18
kl. 09:00 - 09:45
Hasvik skole
Hasvik skole, 1.- 7. kl
torsdag 07.06.18
kl. 12:15 - 13:00
Breivikbotn skole
Breivikbotn skole og Sørvær oppvekstsenter, 1.-7. kl
fredag 08.06.18
kl. 11:40 - 12:25
Høgtun Skole
Høgtun og Sandland skole, Bergsfjord oppvekstsenter, 1.-7. kl
mandag 11.06.18
kl. 09:00 - 09:45
Baksalen skole
Baksalen skole 1.- 3. kl
mandag 11.06.18
kl. 10:15 - 11:00
Baksalen skole
Baksalen skole 4.- 5. kl.
mandag 11.06.18
kl. 12:00 - 12:45
Baksalen skole
Baksalen skole 6.- 7. kl.
tirsdag 12.06.18
kl. 09:00 - 09:45
Kokelv oppvekstsenter 1.-10. kl.
Kokelv oppvekstsenter, 1.-10. kl
tirsdag 12.06.18
kl. 12:30 - 13:15
Havøysund skole
Havøysund skole og Gunnarnes skole, 1.-7. kl
onsdag 13.06.18
kl. 08:45 - 09:30
Fjordtun skole
Fjordtun skole, 1.-7. kl.
onsdag 13.06.18
kl. 11:30 - 12:15
Reindalen skole
Reindalen skole 1.- 4. kl. Forsøl skole 1-7. kl.
onsdag 13.06.18
kl. 12:30 - 13:15
Reindalen skole
Reindalen skole, 5.- 7. kl.
torsdag 14.06.18
kl. 11:40 - 12:25
Fuglenes skole
Fuglenes skole 1-4.kl og Daltun og Akkarfjord oppvekstsenter, 1.-7. kl
torsdag 14.06.18
kl. 12:30 - 13:15
Fuglenes skole
Fuglenes skole 5-7.kl og Daltun og Akkarfjord oppvekstsenter, 1.-7. kl
fredag 15.06.18
kl. 11:45 - 12:30
Miljøbygget
Kvalsund skole, 1.-7. kl