2.-4. kl Bestilling
Film

MORO! Med film

ved Mica Film
Hvor mange ord kan man lage ut av bokstavene i ordet MORO? Hvor ulike filmer er det mulig å lage ut av 30 bilder? 
Det får elevene svar på i dette spennende verkstedet!
MORO er et kreativt, sammensatt og lærerikt verksted der elevene i grupper lager historier ved hjelp av bilder, tekst og musikk. På en enkel og praktisk måte får elevene en forståelse av historieformidling i film og de vil oppleve hvordan ulike sammensetninger av bilder og lyd gir svært forskjellige historier, budskap og følelser. Små variasjoner kan endre historien og stemninger fullstendig.
I løpet av verkstedet vil elevene få en innføring i fire viktige S-ord i filmproduksjon: Sjanger, Synopsis, Storyboard og Samarbeid. 

Les mer i SKOLEINFO, som du finner overfor.

Skriv ut PLAKAT / Čálit olggos PLAKÁHTTA

ELEVTRANSPORT: dekkes av KOMMUNEN SELV. Kontakt kommunal DKS-koordinator.

Foto: Hilde Kjøs

Turnéperiode: 
28.-30. oktober: Hasvik, Loppa, Karasjok og Kvalsund
3.-6. desember: Vadsø, Berlevåg og Båtsfjord (Endra fra opprinnelig periode, som var i oktober)
10.-14. februar: Sør-Varanger og Vardø
ENDELIG TURNÉPLAN:
tirsdag 29.10.19
kl. 10:00 - 13:00
Hasvik skole
Hasvik, Breivikbotn og Sørvær for 3.-4.kl. (4x45min)
onsdag 30.10.19
kl. 09:00 - 12:30
Høgtun skole
Høgtun skole for 2.-4.kl. (4x45min)
torsdag 31.10.19
kl. 09:00 - 12:30
Karasjok skole
Karsjok skole for 3.kl. (4x45min)
fredag 01.11.19
kl. 09:00 - 12:30
Kokelv oppvekstsenter
Kokelv oppvekstsenter for 1.-4.kl. (4x45min)
tirsdag 03.12.19
kl. 08:30 - 10:30
Vadsø barneskole
Vadsø barneskole for 3.kl. Gruppe 1
tirsdag 03.12.19
kl. 11:10 - 13:10
Vadsø barneskole
Vadsø barneskole for 3.kl. Gruppe 2
onsdag 04.12.19
kl. 09:00 - 12:30
Fossen skolen
Vestre Jakobselv skole for 1.-4.kl. (4x45min)
torsdag 05.12.19
kl. 09:00 - 12:30
Nordskogen skole
Nordskogen skole for 4.kl. (4x45min)
fredag 06.12.19
kl. 08:45 - 12:20
Berlevåg skole
Berlevåg skole for 4.kl. (4x45min)
tirsdag 11.02.20
kl. 09:00 - 13:00
Kirkenes barneskole
Kirkenes barenskole for 4.kl. Gruppe 1 (4x45min)
onsdag 12.02.20
kl. 09:00 - 13:00
Kirkenes barneskole
Kirkenes barenskole for 4.kl. Gruppe 2 (4x45min)
torsdag 13.02.20
kl. 09:00 - 13:00
Sandnes og Bjørnevatn skole
Sandnes og Bjørnevatn skole for 4.kl. (4x45min)
fredag 14.02.20
kl. 09:00 - 13:00
Vardø skole
Vardø skole for 4.kl. (4x45min)