VGS
Film

Brennende minner

ved Ellen-Astri Lundby og Gjenreisingsmuseet
På denne produksjonen reiser regissør Ellen-Astrid Lundby, som har lagd filmen Brennende minner, og en formidler fra Gjenreisningsmuseet på turné.
Filmen forteller den vanskelige og såre historien om det å være krigsbarn til alle tider. Vi møter seks tidsvitner som ble flyktninger i eget land høsten 1944, og er med på deres sterke møter med barn i Finnmark og Nord Troms i dag hvor av flere er flyktningbarn.
Filmen utforsker det største traumet sivilbefolkningen opplevde under andre verdenskrig i Norge - det å bli jaget hjemme fra og komme tilbake til en nedbrent landsdel. Brennende minner reflekterer over vår egen krigshistorie og forbinder den med verden i dag.
Produksjonen består av visning av filmen og et etterarbeid med formidler.

Les mer i SKOLEINFO som finnes lenger opp.

Se filmtrailer: https://vimeo.com/277068682
Filmstudieark fra TIFF junior: https://scenefinnmark.box.com/s/pwwn5swcr65lt723utb489fhlhez121m
Filmstudieark fra BIFF 2018: https://scenefinnmark.box.com/s/rclau67u09lbat27iy8d9puxmrzcqpb5

Skriv ut PLAKAT / Čálit olggos PLAKÁHTTA

ELEVTRANSPORT: Bruk vår REKVISISJON / REISEBESTILLING

Turnéperiode: 23. september - 1. november
ENDELIG TURNÉPLAN:
mandag 23.09.19
kl. 09:00 - 11:45
Samisk VGS og reindriftsskole e
Samisk VGS - én klasse
tirsdag 24.09.19
kl. 08:30 - 11:15
Karasjok skole - datarommet
For 8.kl.
tirsdag 24.09.19
kl. 11:45 - 14:30
Karasjok skole - datarommet
For 9. kl.
onsdag 25.09.19
kl. 08:15 - 11:00
Hammerfest VGS - auditoriet bygg B
1KM2, 1KM3, 2SSSSA, 2TPKJA
onsdag 25.09.19
kl. 11:50 - 14:35
Hammerfest VGS - auditoriet bygg B
1TPA, 3STUA, 3STUB
torsdag 26.09.19
kl. 08:15 - 10:58
Hammerfest VGS - auditoriet bygg B
1STA, 1STB
torsdag 26.09.19
kl. 11:47 - 14:35
Hammerfest VGS - auditoriet bygg B
1HOA, 1HOB, 3PBYGA
fredag 27.09.19
kl. 08:15 - 11:00
Hammerfest VGS - auditoriet bygg B
2HOBUA, 2STUA, 2STUB, 2ELELA
fredag 27.09.19
kl. 11:50 - 14:35
Hammerfest VGS - auditoriet bygg B
1DHA, 2HOHEA, 2TPPIA, 2ELAUA
mandag 07.10.19
kl. 10:20 - 12:50
Samisk videregående skole
Samisk VGS
tirsdag 08.10.19
kl. 13:25 - 16:10
Alta videregående skole
Alta VGS. Gr. 1 og 2
onsdag 09.10.19
kl. 09:00 - 11:40
Høgtun skole
Høgtun skole, 8.-10. kl.
torsdag 10.10.19
kl. 09:00 - 11:40
Hasvik skole
Hasvik skole 8.-10. kl.
tirsdag 22.10.19
kl. 08:30 - 12:15
Vardø kino
Vardø skole, 8.-10. kl.
onsdag 23.10.19
kl. 08:30 - 11:10
Båtsfjord kino
Båtsfjord skole, 8. og 9. kl
onsdag 23.10.19
kl. 12:00 - 14:40
Båtsfjord kino
Båtsfjord VGS og Båtsfjord skole, 10. kl.
torsdag 24.10.19
kl. 09:00 - 11:40
Samfunnssalen
Havøysund og Gunnarnes skole
fredag 25.10.19
kl. 08:30 - 11:10
Nordkapp kino
Nordkapp VGS
fredag 25.10.19
kl. 11:40 - 14:20
Nordkapp kino
Honningsvåg og Gjesvær skole 9.-10.kl.
mandag 28.10.19
kl. 08:30 - 11:10
Aurora kino
Sandnes og Bjørnevatn skole, 10. kl.
mandag 28.10.19
kl. 11:45 - 14:30
Aurora kino
Sandnes og Bjørnevatn skole, 8. og 9. kl.
tirsdag 29.10.19
kl. 08:30 - 11:10
Kirkenes VGS
Kirkenes VGS. Gr. 1
tirsdag 29.10.19
kl. 12:00 - 14:40
Kirkenes VGS
Kirkenes VGS. Gr. 2
onsdag 30.10.19
kl. 08:30 - 11:10
Kirkenes VGS
Kirkenes VGS. Gr. 3
onsdag 30.10.19
kl. 12:00 - 14:40
Kirkenes VGS
Kirkenes VGS. Gr. 4
torsdag 31.10.19
kl. 08:30 - 11:10
Kirkenes ungdomsskole
Kirkenes ungdomsskole, Gr. 1 (8. kl.)
torsdag 31.10.19
kl. 11:45 - 14:35
Kirkenes ungdomsskole
Kirkenes ungdomsskole, Gr. 2. (9.-10 kl)
fredag 01.11.19
kl. 08:30 - 11:10
Kirkenes ungdomsskole
Kirkenes ungdomsskole, Gr. 3 (9.-10. kl)
fredag 01.11.19
kl. 11:45 - 14:35
Kirkenes ungdomsskole
Kirkenes ungdomsskole, Gr. 4 (9.-10. kl)
fredag 22.11.19
kl. 08:25 - 10:25
Alta VGS
Alta VGS. Gr. 1
fredag 22.11.19
kl. 12:15 - 14:15
Alta VGS
Alta VGS. Gr. 2