VGS
Film

Brennende minner

ved Ellen-Astri Lundby og Gjenreisingsmuseet
På denne produksjonen reiser regissør Ellen-Astrid Lundby, som har lagd filmen Brennende minner, og en formidler fra Gjenreisningsmuseet på turné.
Filmen forteller den vanskelige og såre historien om det å være krigsbarn til alle tider. Vi møter seks tidsvitner som ble flyktninger i eget land høsten 1944, og er med på deres sterke møter med barn i Finnmark og Nord Troms i dag hvor av flere er flyktningbarn.
Filmen utforsker det største traumet sivilbefolkningen opplevde under andre verdenskrig i Norge - det å bli jaget hjemme fra og komme tilbake til en nedbrent landsdel. Brennende minner reflekterer over vår egen krigshistorie og forbinder den med verden i dag.

Skriv ut PLAKAT

ELEVTRANSPORT: Bruk vår REKVISISJON/REISEBESTILLING

Turnéperiode: 23. september - 1. november

Foto: Fra filmen
UTKAST TIL TURNÉPLAN:
mandag 23.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Samisk VGS og reindriftsskole
tirsdag 24.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Karasjok skole
Karasjok skole, 8.- 9. kl.
onsdag 25.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 1
onsdag 25.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 2
onsdag 25.09.19
kl. 08:30 - 10:15
Aurora kino
Alta VGS
torsdag 26.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 3
torsdag 26.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 4
fredag 27.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 5
fredag 27.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 6
mandag 07.10.19
kl. 10:20 - 12:10
Samisk videregående skole
Samisk VGS. Gr. 2
mandag 07.10.19
kl. 13:00 - 14:50
Samisk videregående skole
Samisk VGS. Gr. 1
tirsdag 08.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Alta VGS. Gr. 1
tirsdag 08.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Alta VGS. Gr. 2
onsdag 09.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Høgtun skole
Høgtun skole, 8.-10. kl.
torsdag 10.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Hasvik skole
Hasvik skole 8.-10. kl.
tirsdag 22.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Vardø skole, 8.-10. kl.
onsdag 23.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Båtsfjord skole, 8. og 9. kl
onsdag 23.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Båtsfjord VGS og Båtsfjord skole, 10. kl.
torsdag 24.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Havøysund og Gunnarnes skole
fredag 25.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Nordkapp VGS
mandag 28.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Sandnes og Bjørnevatn skole, 10. kl.
mandag 28.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Sandnes og Bjørnevatn skole, 8. og 9. kl.
tirsdag 29.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes VGS. Gr. 1
tirsdag 29.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes VGS. Gr. 2
onsdag 30.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes VGS. Gr. 3
onsdag 30.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes VGS. Gr. 4
torsdag 31.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes ungdomsskole, 8. kl.
torsdag 31.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes ungdomsskole, 9. kl.
fredag 01.11.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes ungdomsskole, 10. kl.
fredag 01.11.19
Klokkeslett ikke bestemt
Pasvik skole
Pasvik skole, 8.-10. kl.