8.-10. kl Bestilling
Film

Brennende minner

ved Ellen Astrid Lundby og Gjenreisingsmuseet
I oktober er det 75 år siden sovjetiske soldater ledet an i frigjøringen av Øst-Finnmark. 
Denne produksjonen er en del av vår markering av frigjøringsjubileet, og av tvangsevakueringa og brannhøsten. 

Filmen BRENNENDE MINNER forteller den vanskelige og såre historien om det å være krigsbarn til alle tider. Vi møter seks tidsvitner som ble flyktninger i eget land høsten 1944, og er med på deres sterke møter med barn i Finnmark og Nord Troms i dag hvor av flere er flyktningbarn.
Filmen utforsker det største traumet sivilbefolkningen opplevde under andre verdenskrig i Norge - det å bli jaget hjemmefra og komme tilbake til en nedbrent landsdel. 
Sammen med regissør, Ellen-Astrid Lundby, deltar det på turneen en formidler fra Gjenreisingsmuseet i Hammerfest.

Produksjonene består av visning av filmen (80 minutter) og et etterarbeid med formidler knytta til temaene i den.

Skriv ut PLAKAT 

ELEVTRANSPORT: dekkes av KOMMUNEN SELV. Kontakt kommunal DKS-koordinator.

Foto: Fra filmen Brennende minner

Turnéperiode: 23. september - 1. november 2019
UTKAST TIL TURNÉPLAN:
mandag 23.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Samisk VGS og reindriftsskole
tirsdag 24.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Karasjok skole, 8.+9. kl.
onsdag 25.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 1
onsdag 25.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 2
torsdag 26.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 3
torsdag 26.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 4
fredag 27.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 5
fredag 27.09.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hammerfest VGS. Gr. 6
mandag 07.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Samisk VGS. Gr. 1
mandag 07.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Samisk VGS. Gr. 2
tirsdag 08.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Alta VGS. Gr. 1
tirsdag 08.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Alta VGS. Gr. 2
onsdag 09.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Høgtun, 8.-10.klasse
torsdag 10.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Hasvik skole, 8.-10. kl.
tirsdag 22.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Vardø skole, 8.-10. kl.
onsdag 23.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Båtsfjord skole, 8. og 9. kl
onsdag 23.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Båtsfjord VGS og Båtsfjord skole, 10. kl.
torsdag 24.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Havøysund og Gunnarnes skole
fredag 25.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Nordkapp VGS
mandag 28.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Sandnes og Bjørnevatn skole, 10. kl.
mandag 28.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Sandnes og Bjørnevatn skole, 8. og 9. kl.
tirsdag 29.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes VGS. Gr. 1
tirsdag 29.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes VGS. Gr. 2
onsdag 30.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes VGS. Gr. 3
onsdag 30.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes VGS. Gr. 4
torsdag 31.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes ungdomsskole, 8. kl.
torsdag 31.10.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes ungdomsskole, 9. kl.
fredag 01.11.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Kirkenes ungdomsskole, 10. kl.
fredag 01.11.19
Klokkeslett ikke bestemt
Spillested ikke avklart
Pasvik skole, 8.-10. kl.